Dzień 14 – mamy wodę!

No a tu tydzień rozpoczyna się mile – od samego rana ekipa firmy Frank Pol (czyli tej, którą najęliśmy do wykonania przyłącza wodnego) pojawiła się na działce i żwawo zaczęła kopać. Dzięki mini-koparce i kilku sztychom łopaty udało się skutecznie ułożyć rurę i podłączyć ją do wodociągu. Zatem nasza ekipa w końcu ma na placu wodę i nie musi bawić się w baniaczki. Cieszymy się tym bardziej, że wstępnie prace miały być wykonane później w tygodniu – a tu takie miłe zaskoczenie.

Poza tym, że woda już się pojawiła jest kilka innych ciekawych tematów. Przyjechał do nas dach! Na zdjęciach widać pasy blachy oraz elementy kalenicy. Skoro jest dach to mamy nadzieję że jeszcze 1-2 dni i będzie on już zamontowany i w końcu dom zacznie nabierać założonych przez nas kolorów. Panowie z ekipy wyprowadzają teraz deskowania pod elewację w okolicach połaci dachowych tak aby stworzone połączenie było idealnie dopasowane z elewacją. Nie ma tam możliwości na błędy ponieważ nie ma u nas tradycyjnej podbitki a elewacja musi być zlicowana z blachą. Jest to zatem mozolna i dokładna praca – więc nie ma co popędzać :p

Kolejny temat to izolacje akustyczne ścian wewnętrznych. By nie tracić czasu i zrobić trochę więcej miejsca na placu boju, wełna drzewna którą mogliście zobaczyć na wcześniejszych zdjęciach wędruje do ścian (co ładnie widać na zdjęciach). W niektórych miejscach trzeba będzie jeszcze poprowadzić przewody elektryczne i zamontować puszki na łączniki i gniazda. Ale wtedy wełna będzie już docięta więc elektrycy będą mogli szybko ją wyjąć a później włożyć by przykryć instalacje i wypełnić ściany. Te ściany, które nie będą miały instalacji będzie można zamknąć szybciej przy pomocy płyt fermacell.

A poniżej garść zdjęć.

Reklamy
Otagowane , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: