co jeszcze musimy poprawić… drzwi

W związku z nadchodzącą jesienią i co gorsza zimą! to palący problem. Każdy, kto śledzi nasz blog od początku wie jak wyglądają nasze drzwi – czerwone, wpadające w oko, fajne (to nasz subiektywny pogląd).

W zasadzie na tym ich walory się kończą. Nasze drzwi nie spełniają bowiem jednego z podstawowych warunków, jakie drzwi powinny spełniać… nie chronią nas przed zimnem. Uszczelki niestety po kilku dniach zimna „powyginały” się, a jednej (pod skrzydłem drzwiowym) nie ma. W okresie zimowym broniliśmy się przed śniegiem i zimnym powietrzem kładąc pod drzwiami „gustowny”, niebieski pled. Takie rozwiązanie pomagało tylko na brak uszczelki pod skrzydłem, na powypaczane uszczelki boczne nie mogliśmy nic poradzić i możecie nam uwierzyć – wiało.

Kamera termowizyjna też ujawniła, że nasze drzwi nie nadają się zupełnie do domu pasywnego.

Zdjęcie #1 - drzwi pod kamerą termowizyjną

Zdjęcie #2 - drzwi pod kamerą termowizyjną

Zdjęcie #3 - drzwi pod kamerą termowizyjną

Zdjęcie #4 - drzwi pod kamerą termowizyjną

W procesie reklamacyjnym dowiedzieliśmy się, że producent nigdy drzwi do domu o takich parametrach nie robił, a nasze drzwi są… prototypem (bez dopuszczenia do obrotu / certyfikatów) – o czym oczywiście nie zostaliśmy poinformowani.

Za drzwi, okna i pompę odpowiadał ten sam podwykonawca (z pompą też mamy problem o czym w kolejnym poście). Teraz jego błędy naprawia Wykonawca i mamy nadzieję, że zdąży przed pierwszymi śniegami.

Aha, to że rama oraz skrzydło pękają i czasami naprawdę trudno jest przekręcić klucz to, w świetle tego co opisałam powyżej mały problem.

Aktualizacja z 18 Września 2013

Niestety producent drzwi odrzucił reklamację naszego Generalnego Wykonawcy (sic!) Stosowny post na Facebooku już został wystosowany – zobaczmy czy Social Media zadziałają..

Reklamy
Otagowane , , ,

4 thoughts on “co jeszcze musimy poprawić… drzwi

 1. Kamil pisze:

  A jak sprawuje się winylit? Czy możecie go polecić?

  • tomekikasia pisze:

   Witam,
   na chwilę obecną jesteśmy bardzo zadowoleni z elewacji. Póki co sprawdza się i zupełnie nie trzeba się przejmować jej czyszczeniem (co prawda my mamy bazalt, a więc ciemną elewację). Co ją różni od innych elewacji to odgłosy jakie wydaje przy wysokich bądź niskich temperaturach – efekt pracy podkładu. Nie wiem jak to będzie wyglądało przy innych kolorach (nasz jest najbardziej podatny na temperaturę z uwagi na kolor).
   Nam jednak te dźwięki i trzaski zupełnie nie przeszkadzają – nie są zbyt głośne.
   Pozdrawiam i polecamy się na przyszłość 🙂

 2. […] Jak się okazuje, drzwi nie są tym czym miały być . Zapraszamy do lektury i dialogu we wpisie który o tym traktuje. […]

 3. […] naszego Generalnego Wykonawcy. Na razie próbujemy naprawić jej wszystkie błędy, między innymi drzwi, okna oraz pompę ciepła (pompa to osobny, długi temat do którego opisania się […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: